FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

 Zobacz Temat
Kobylanka-BIOGAZOWNIA-smród-PROTEST | KOBYLANKA - MOTANIEC - PROTEST PRZECIW BUDOWIE BIOGAZOWNI | Biogazownia - różne informacje
Autor SZCZECIN pije wodę z MIEDWIA
@admin
Super Administrator

Dodane dnia 03-04-2012 18:52
Podstawowym ujęciem wody pitej dla Szczecina jest czerpnia z jeziora Miedwie.Czy nikt w Szczecinie nie martwi się co się stanie w przypadku awarii biogazowni lub w wyniku powolnego przedostawania się płynnych odpadów po procesie produkcyjnym biogazowni do gleby i wód gruntowych i jeziora Miedwie?
za: http://www.rzgw.szczecin.pl/komunalne-i-przemyslowe

Ujęcie wody na jeziorze Miedwie zostało oddane do eksploatacji w 1976 roku i zaopatruje w wodę około 330 tysięcy mieszkańców. Wodę z jeziora ujmuje się za pomocą czerpni zlokalizowanej 240 m od brzegu jeziora w kierunku wschodnim, 6 metrów ponad dnem jeziora i równocześnie 17,0 - 18,0 m pod powierzchnią zwierciadła wody. Czerpnia jest tak usytuowana, aby woda z warstw powierzchniowych z bujnie rozwiniętym życiem biologicznym, jak również z warstw przydennych najbardziej zanieczyszczonych, nie dostawała się do stacji uzdatniania wody. Stąd woda grawitacyjnie przepływa dwoma równoległymi rurociągami do pompowni zlokalizowanej w odległości 425 m od ujęcia. Wody jeziora Miedwie dla potrzeb funkcjonowania ujęcia są podpiętrzane na jazie zlokalizowanym na rzece Płoni na jej wypływie z jeziora.
Chyba wszyscy urzędnicy mają wzrok bystry jak Stevie Wonder smiley ,
wszędzie podkreśla się wagę czystości wód jeziora Miedwie.
Biogazownia zlokalizowana w biskiej odległości od Miedwia ,na pewno nie poprawi jakości wody przeznaczonej jako pitna dla Szczecina.


Ze strony: komunalny.pl

Dotacja na remont oczyszczalni 24.11.2011

Ponad 38 milionów złotych dotacji z Unii Europejskiej otrzymało stargardzkie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na remont oczyszczalni ścieków oraz budowę kanalizacji w kilku okolicznych miejscowościach.

14 listopada br., umowę podpisali: Jacek Chrzanowski, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Sebastian Szwajlik, Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.. w Stargardzie Szczecińskim.

Projekt realizowany jest pod nazwą r Ochrona wód jeziora Miedwie poprzez budowę sieci kanalizacyjnych i przebudowę oczyszczalni ścieków na obszarze aglomeracji Stargard Szczeciński."

Inwestycja prowadzona jest przez trzech partnerów - Gminę Stargard Szczeciński, Gminę Kobylanka i reprezentującą ich jako Beneficjent stargardzką spółkę r11; MPGK. Dotacja w wysokości 38 509 246,13 zł zostanie wykorzystana na realizację zadań przyczyniających się do ochrony wód jeziora Miedwie poprzez zwiększenie stopnia skanalizowania gmin wiejskich oraz przebudowę i modernizację stargardzkiej Oczyszczalni Ścieków. Korzyści z realizacji inwestycji, która w całości pochłonie prawie 95 milionów złotych mają odczuć także mieszkańcy Szczecina, czerpiący wodę z jeziora Miedwie. Jacek Chrzanowski, prezes Funduszu jest przekonany, że dzięki realizacji projektu szczecinianie będą mieć w kranach czystszą wodę.

r11; Już dzisiaj woda z Miedwia po uzdatnianiu nadaje się do dostarczania jej do Szczecina. Po modernizacji do wód jeziora Miedwie powinno trafiać jeszcze mniej zanieczyszczeń r11; tłumaczy Jacek Chrzanowski.

Zakres projektu obejmuje budowę 39,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, w tym: 13,9 km sieci kanalizacji grawitacyjnej oraz 25,6 km sieci kanalizacji tłocznej; renowację 3,38 km sieci kanalizacyjnej oraz przebudowę oczyszczalni ścieków w Stargardzie Szczecińskim.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1967152 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion