FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

 Zobacz Temat
Kobylanka-BIOGAZOWNIA-smród-PROTEST | KOBYLANKA - MOTANIEC - PROTEST PRZECIW BUDOWIE BIOGAZOWNI | Komentarze i linki w sprawie biogazowni
Autor Burmistrz Choszczna -PRZYKŁADEM i WZOREM dla Wójta Gminy
@admin
Super Administrator

Dodane dnia 06-07-2012 18:52
Ze strony :kobylanka .com

Burmistrz Choszczna nie wyraził zgody na budowę biogazowni na swoim terenie.
I to pomimo pozytywnych opinii PPIS i RDOŚ.
Do odrzucenia pomysłu inwestora wystarczył Panu Burmistrzowi sprzeciw lokalnej społeczności reprezentowanej m.in. przez Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Środowiska Naturalnego Gminy Choszczno.
Wniosek nasuwa się sam: dbałość o komfort życia, bezpieczeństwo środowiska oraz interes mieszkańców, czyli zwyczajnie r11; rozsądek - wziął górę nad chęcią zasilenia budżetu Gminy wpływami wiążącymi się z powstaniem kolejnej inwestycji.
Pan Burmistrz powołał się na artykuł 80 ust.1 pkt 3) ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie... Dz. U. Nr 199, poz. 1227,

Art. 80.
1. Jeżeli była przeprowadzona ocena oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko,
właściwy organ wydaje decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, biorąc
pod uwagę:
1) wyniki uzgodnień i opinii, o których mowa w art. 77 ust. 1;
2) ustalenia zawarte w raporcie o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko;
3) wyniki postępowania z udziałem społeczeństwa;
[...]"

A planowana w Choszcznie biogazownia miała mieć 2MW, czyli trzy razy mniej, od planowanej w naszej Gminie!
Brawo Panie Burmistrzu Choszczna! Widać, co jest dla Pana sprawą nadrzędną.
Wpływy do kasy gminnej okazały się być mało znaczące wobec szeroko rozumianego interesu mieszkańców oraz szkód dla krajobrazu i natury. Tak powinni działać samorządowcy, politycy i wszyscy ci, którzy sprawują mandat nadany przez lud.

Niebawem cały dokument


Edytowane przez admin dnia 06-07-2012 19:05
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Burmistrz Choszczna -PRZYKŁADEM i WZOREM dla Wójta Gminy
^Fulcrum
Administrator

Dodane dnia 09-03-2013 23:09
Szacunek dla burmistrza Choszczna. Niestety próżne nadzieje ,że nasz Wójt Kobylanki weżmie przykład jak należy liczyć się z mieszkańcami.
Póki co Wójt Kobylanki lobbuje za inwestorem.
Przykład? 3.lipca.2012 przyszło pismo z zaproszeniem na wyjazd do Grzmiącej adresowane na urząd i radnych ( każdego radnego imiennie). Wójt posłał umyślnego , aby dostarczył pisma wszystkim radnym !!! Tak Wójt Gminy Kobylanka działa w interesie prywatnego inwestora spółki GB Paliwa sp. z o.o. w Motańcu.
Robi za gońca w GB Paliwa Sp. z o.o.?Inwestor planowanej biogazowni w Choszcznie nie odpuszcza. W dniu 6.lipca złożył odwołanie do SKO.

dlaczego inwestorzy na siłę chcą uszczęśliwiać mieszkańców tam gdzie ich nie chcą? Np. Pan Dariusz Bujniewicz prokurent spółki GB Paliwa sp. z o.o. z siedzibą w Motańcu na wyjeżdzie do Grzmiącej przekonywał uczestników, że motywem jego inwestycji jest DOBRO MIESZKAŃCÓW Gminy Kobylanka. Nie zysk spółki tylko dobro mieszkańców Gminy !!! Dobroczyńca taki. Nie przyjmował argumentu , że ponad 1000 mieszkańców Gminy ma inne zdanie na temat , co jest dla nich dobre- setki ciężarówek dziennie z gównem i pofermentem w centrum wsi czy czyste powietrze.
Biogazownia w Motańcu ma wg pana D. Bujniewicza - prokurenta spółki GB Paliwa sp. z o.o. być taką samą zdobyczą cywilizacji jak elektryczność dla zacofanych wsioków z Konopielki !!! Taki nowoczesny Pan nie rozumie, że nie chcemy jego zdobyczy cywilizacji w tym miejscu. Taki nowoczesny Pan powinien zrozumieć, że trzeba chronić środowisko - i zdobycze cywilizacji lokować we WŁAŚCIWYCH miejscach- tam gdzie są ku temu odpowiednie warunki. I wtedy to jest prawdziwa zdobycz cywilizacji a nie jej karykatura. A Konopielka to nie tylko satyra na zacofanie ale też i satyra na opacznie rozumiany postęp.
podpisano: Wieśniak jak ze wsi Taplaryciąg dalszy z Choszczna jest taki , że SKO uchyliło w listopadzie 2012 decyzję burmistrza i odesłało do ponownego rozpatrzenia. Burmistrz Choszczna rozpatrzył ponownie zgodnie z wytycznymi SKO i ponownie wydał negatywną decyzję środowiskową dla biogazowni. Tak więc raport środowiskowy przygotowany przez p.inżyniera Henryka Wolskiego z Ekotechniki z Koszalina ponownie dostał kosza!
skany pierwotnej decyzji burmistrza, decyzja SKO oraz powtórna decyzja burmistrza na stronie stowarzyszenia www.naszechoszczno.pl
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1959799 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion