FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

 Zobacz Temat
Kobylanka-BIOGAZOWNIA-smród-PROTEST | KOBYLANKA - MOTANIEC - PROTEST PRZECIW BUDOWIE BIOGAZOWNI | PROTESTY przeci biogazowniom
Autor Pleszewski SANEPID - na NIE
@admin
Super Administrator

Dodane dnia 15-04-2012 17:45
Ze strony:
http://rc.fm/polityczne/nie-dla-biogazowni.html

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pleszewie negatywnie zaopiniował lokalizację biogazowni na Zielonej Łące. Burmistrz Pleszewa czeka jeszcze na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Sprawa budowy biogazowni na Zielonej Łące nie jest jeszcze przesądzona. Mieszkańcy wsi, którzy inwestycji nie chcą, powołali Stowarzyszenie Zielona Łąka. Dotarli nawet do posła Macieja Orzechowskiego, który złożył w tej sprawie interpelację. Przyszli z protestem na sesję do ratusza, zbierali podpisy przeciwko biogazowni. Przed wydaniem decyzji spółce BioPower burmistrz Pleszewa musi mieć opinię z inspekcji sanitarnych. Z pleszewskiego sanepidu już ma. Negatywną. W opinii czytamy, że rozwiązania przedstawione przez inwestora nie dają bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego. Niebezpieczne mogą być dla ludzi zarówno zapachy jak i masa pofermentacyjna, której nie będzie gdzie składować. Wątpliwości sanepidu budzą też drogi, którymi miałyby przemieszczać się wielkie auta. Ostateczną decyzję wyda burmistrz Pleszewa po uzyskaniu opinii z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Musi być przemyślana, bo obie strony mogą się odwoływać.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1967055 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion