BIP Kobylanka do Inwestora
Dodane przez admin dnia December 13 2012 16:42:12
Ze strony:niedlabiogazowni.cba.pl

Re: Sierpień 2012 -sprawa biogazowni w Motańcu

Postautor: Fulcrum » 29 lis 2012, 13:29

Dziwnych spraw wokół jednolitej wersji raportu ciąg dalszy.
Inwestor został wezwany w dniu 22.10.2012 ( obwieszczenie wójta na bipie z dnia 26.10.2012 http://www.bip.kobylanka.pl/strony/2894.dhtml )
do złożenia wyjaśnień do jednolitej wersji raportu na wezwanie RDOŚ. Wójt wyznaczył termin 15 dni dla inwestora na odpowiedż.
Termin minął więc 06.listopada 2012
I co?
Ano cisza. Czyli
albo inwestor złożył wyjaśnienia w terminie a wójt " analizuje " i nie podstawia wyjaśnień na bipie ( jaki jest cel milczenia wójta!!???)
albo inwestor nie złożył wyjaśnień więc wójt powinien zająć jakieś stanowisko, jeśli inwestor nie odpowiada w terminie na zadane pytania ( jaki jest cel bezczynności wójta???!!!).

Ile czasu zajmie wójtowi Gminy Kobylanka podstawienie zainteresowanym mieszkańcom Gminy informacji czy inwestor złożył czy nie złożył odpowiedzi w terminie. Minęły już ponad 3 tygodnie!!!

Postępowanie wójta Gminy Kobylanka w sprawie wniosku spółki GB Paliwa sp.z o.o. w Motańcu od początku było niejasne i tajemnicze (np. ukrywanie przez wiele miesięcy przed radnymi i mieszkańcami wniosku, którym Wójt zajmował się od pazdziernika 2011). Czyżby Wójt myślał , że uśpił czujność społeczności lokalnej i już nie patrzymy wójtowi na ręce ? Wójt zamknął gminne forum korzystając z okazji niezadowolenia pana Bujniewicza i teraz nie musi już czytać opinii mieszkańców. I czyżby dlatego Wójt zwleka od 6.listopada z podstawieniem informacji na bipie?

Wcześniejszy wpis równie ciekawy-czytaj dalej


Rozszerzona zawartość newsa
nasz ulubiony ciąg dalszy następuje,
a mianowicie: teraz Sanepid wezwał inwestora do złożenia wyjaśnień do tekstu jednolitego.
poniżej link do obwieszczenia Wójta
http://www.bip.kobylanka.pl/strony/2905.dhtml
termin na przygotowanie odpowiedzi 30 dni.

Biedny ten inwestor- wypisuje w raporcie takie mądrości a nikt go nie rozumie ....i znowu będzie musiał składać dodatkowe wyjaśnienia do spraw , których nie da się wyjaśnić.
Np jak działka o powierzchni 5 ha z raportu bazowego skurczyła się do rozmiarów 2,5 ha w tekście jednolitym raportu? A na dodatek jak inwestor na tych 2,5 ha czyli 25.000 m2 może wg tekstu jednolitego raportu zmieścić 30.000 m2 budynków i budowli plus 10.000m2 dróg wewnętrznych i placów manewrowych?
Spółka GB Paliwa sp.z o.o. z prokurentem panem Dariuszem Bujniewiczem to "jakiś cudotwórca czy cuś "?!!!
:shock:
A podobnych rewelacji w raporcie jest pełno.
Ciekawe czym inwestor uraczy nas teraz w odpowiedzi na wezwanie Sanepidu?

Cieszy, że instytucje opiniujące nie spieszą się i nie wydają w ciemno swoich opinii tylko czytają wnikliwie raporty i wyjaśnienia inwestora. Cieszy też , że instytucje opiniujące analizują uwagi Stowarzyszenia Parkowa Dolina, która szczegółowo recenzuje kolejne wyjaśnienia inwestora.
Ale w końcu trzeba wydać opinie do złożonego wniosku- nie można w nieskończoność poprawiać i wyjaśniać czegoś , co nie da się ani poprawić ani wyjaśnić.Mamy nadzieję , że instytucje opiniujące w końcu podejmą męskie decyzje i wystawią negatywne opinie w sprawie możliwości powstania biogazowni na działce w Motańcu.