FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

BIOGAZOWNIA ANKIETA
Kilkudniowa ankieta przeciw biogazowni:

 • Zbulwersowany powiedział(a)
 • 13/03/2012 godz. 23:32
 • Makabra,tragedia dla szczecina
  który jest zaopatrywany w wodę pitna dla miasta.W Raporcie o oddziaływania na środowisko biogazowni m.Motaniec w punkcje 6.16 jest zawarte stwierdzenie inwestora :cytat::za sprawą gromadzonego biogazu którego ok 55% obietosci stanowi metan.Biogaz ze względu na swoj skład i właściwości fizykochemiczne jest supstancjom skrajnie łatwo palną "koniec cytatu !-wszego.cytat 2-gi: rozumie sie przez to zdarzenie, w szczególności emisje,pożar,lub eksplozje"koniec cytatu str.130 Raportu.
  Konkluzja:w przypadku wybuchu ucierpią mieszkańcy Gminy Kobylanka jak tez Miasta szczecin gdyż setki tysięcy ton zmagazynowanego substratu spłynie do Miedwia ktore jest najniżej położonym spośród polskich jeziora zarazem jest ono rezerwuarem wody pitnej dla Szczecina.Mam obawy ze możemy obudzić się z rekom w nocniku po wybuchu w Biogazowni o mocy 6 MW.
  Pozdrawiam ZATROSKANY SZCZECINIAN
 • wodniak ze Szczecina powiedział(a)
 • 14/03/2012 godz. 08:08
 • Ręce opadają. Jak w ogóle w gminie, w której powinna być rozwijana przede wszystkim baza turystyczna, mogło dojść do rozpatrywania takiego bzdurnego pomysłu. Gdzie w gminie elektrownie i pola pełne gnojówki, którą należało by przerabiać w tej biogazowni. Toz to gmina osiedli domków jednorodzinnych, ostoja ptactwa, stad saren, danieli, dzików, a i jenot się trafi.Z tak pięknej gminy z perspektywami wójt chce zrobić "gnojowisko". Dlaczego społeczność od listopada nic o tym projekcie nie wiedziała. Mam śmiałość na tym forum wyrazić swoje przekonanie o nieczystości tej śmierdzącej sprawy zgłaszając ŚMIERDZĄCE VETO na pomysły pana wójta.Ponoć ludzie u niego już byli w tej sprawie, a ON powiedział, że nic w tej sprawie nie może zrobić i umywa ręce. Otóż dbałość o mieszkańców Gminy jest Pańskim Świętym Obowiązkiem.W razie potrzeby uruchomione zostaną szczecińskie media i wtedy zobaczymy, czy wtedy wójt też "będzie dbał o swoje ręce"...
 • mieszkaniec Kobylanki powiedział(a)
 • 14/03/2012 godz. 13:43
 • Jestem mieszkańcem Kobylanki od dwóch lat. Zanim zdecydowałem się na kupno działki i zamieszkanie w tej gminie, objeździłem cały powiat i nie tylko. Wybrałem to miejsce z jego wszystkimi atrakcjami, ale również uciążliwościami. Miałem wybór! Wybrałem zamieszkanie! Moi znajomi szukający teraz miejsca na zamieszkanie lub którzy już kupili działki w tej gminie - tez mają wybór! I wiem, że jeżeli będzie decyzja o budowie tej biogazowni, bedzie to decyzja na NIE!!!
  NIKT NIE BĘDZIE CHCIAŁ TU ZAMIESZKAĆ!!! A CO MÓWIĄ WSZYSCY O WÓJCIE TO NIE CHCIAŁBYM CYTOWAĆ.
 • mieszkaniec_Kobylanki_2 powiedział(a)
 • 15/03/2012 godz. 21:27
 • Raport zamieszczony do obwieszczenia Wójta z 24.02.2012r. w sprawie biogazowni zawiera nie prawidłowe dane w obliczeniach dotyczących elementu trasportu. Po własnych przeliczeniach dane te są bardzo zaniżone. Ale co się dziwić firma której zależy na uruchomieniu biogazowni wiedziała do kogo się zwrócić aby uzyskać pozytywny raport. Wójt powinien zlecić sporządzenie takiej opini bestronnej firmie, jeśli chce być jeszcze Wójtem.
 • Fulcrum powiedział(a)
 • 21/03/2012 godz. 16:01
 • Sposób postępowania Wójta w tej sprawie jest zadziwiający. Postępowanie w Gminie zostało wszczęte 31.pażdziernika 2011 a Wójt ukrywał fakt tak znaczącej inwestycji mającej taki radykalny śmierdzący wpływ na środowisko przed społecznośćią Gminy i Radnymi !!! czy Wójt gminy Kobylanka jest osobiście zainteresowany pozytywną decyzją dla tego inwestora biogazowni?

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1967093 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion