FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

Wiele społeczności odwołuje Wójtów
- Urzędnicy walczą o stołki,obiecują wyborcom złote góry.
- zostają demokratycznie wybrani
- nie spełniają wymagań wyborców
- następuje próba ich odwołania.
Najczęściej Władcy bronią się rękoma i nogami ,przed odwołaniem,tak cenny jest dla nich stołek

Kilka przykładowych spraw w sprawie odwołania Wójta Gminy:

www.echoRozpoczęto procedurę odwołania wójta Zagnańska

Dodano: 11 stycznia 2012, 12:59 Autor: Iwona ROJEK

W środę przed południem grupa inicjatywna składająca się z pięciu mieszkańców gminy Zagnańsk złożyła do wójta Szczepana Skorupskiego oficjalne zawiadomienie, o tym że będzie organizować referendum w sprawie jego odwołania.

www.rc.fm

Chcą odwołać wójta

7 listopada, 2011 - 08:35 — sadowska@rc.fm

Stanisław GąsiorCzęść mieszkańców gminy Żelazków chce w referendum odwołać obecnego wójta - Andrzeja Nowaka. Są niezadowoleni z rządów obecnego włodarza, prowadzonej przez niego polityki oraz sposobu, w jaki chciał zlikwidować miejscowe szkoły. Pierwsze decyzje o przeprowadzeniu referendum zostały podjęte przez inicjatorów. Wniosek w tej sprawie trafił już do wójta gminy i komisarza wyborczego w Kaliszu. Teraz o całym przedsięwzięciu informowani są mieszkańcy Żelazkowa.

"Uważamy, że gmina pod wodzą obecną wójta jest źle zarządzana" - powiedział Radiu Centrum Stanisław Gąsior, pełnomocnik w sprawie przeprowadzenia gminnego referendum:

"Widoczny jest m.in. brak współpracy obecnego wójta z mieszkańcami. Opinie ludzi i ich inicjatywy w ogóle nie są brane pod uwagę. Nasze działania są cały czas hamowane. Nie ma w tej gminie żadnych inwestycji czy pomysłów na jej rozwój. Zauważalna jest za to nieskuteczna działalność wójta i niewielka ściągalność funduszy z zewnątrz. Kwestia zarządzania gminnymi finansami i budżetem też pozostawia wiele do życzenia. Nie tego oczekiwali mieszkańcy od wójta, którego poparli w wyborach. Referendum - to przemyślana decyzja, nad którą zastanawialiśmy się już od dłuższego czasu."

Razem z kampanią informacyjną ruszyła też akcja zbierania podpisów. Potrzebnych jest ich ponad 700. W ciągu 60 dni wniosek o zwołanie referendum wraz z listą podpisów i uzasadnieniem trafić musi do komisarza wyborczego, który w ciągu kolejnych 50 dni wyznaczy termin referendum. Za odwołaniem wójta musi zagłosować ponad połowa wyborców z grupy 3/5 mieszkańców, którzy wzięli udział w ostatnich wyborach samorządowych wyborach.

www.tvntl.pl

Tak jak zapowiadali- tak zrobili. Mieszkańcy Bąkowej Góry i okolicznych miejscowości chcą przeprowadzić w gminie Ręczno referendum, w którym zdecydują o odwołaniu obecnej rady i wójta. Powodów takiej decyzji jest wiele. Ale głównie chodzi o lik widację szkoły podstawowej w Bąkowej Górze. Machina procedur właśnie ruszyła

www.kartuzy.info

Do Urzędu Gminy w Somoninie oraz biura gdańskiej delegatury Biura Wyborczego w Gdańsku wpłynął wniosek w sprawie odwołania ze stanowiska wójta Mariana Kryszewskiego. Podpisana pod dokumentem grupa mieszkańców domaga się przeprowadzenia referendum.

Sam wniosek to dopiero początek drogi do ewentualnego głosowania. Złożone w poniedziałek papiery muszą teraz w ciągu 60 dni zostać uzupełnione jeszcze o podpisy 10 proc. uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy, popierających tą inicjatywę. I to jednak nie kończy sprawy, bo skompletowany w ten sposób wniosek może zostać przez komisarza wyborczego odrzucony np. z uwagi na braki formalne. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, w ciągu kolejnych 30 dni wydawane jest postanowienie o przeprowadzeniu referendum. Do głosowania dochodzi nie później niż w ciągu 50 dni od daty opublikowaniu takiego postanowienia w dzienniku urzędowym. Co najistotniejsze - referendum jest ważne, jeśli udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego wójta. Do odwołania dochodzi zaś, gdy więcej osób opowie się za odwołaniem aniżeli przeciw.

 

 

 

 

 

 


 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1967253 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion