FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

WYLĘGARNIE TRUCIZN

Ze strony :flutrackers.com,  June 5th, 2011, 09:16 AM

Tekst:

Naukowcy stanęli na rozdrożu. Gdzie powstają czynniki chorobotwórcze EHEC?

(ze strony: http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/przypadek-ehec-w-polsce-nie-wolno-jesc-surowych-warzyw.

 W czwartek, niemieccy eksperci zidentyfikowali źródło epidemii bakterii EHEC. Okazało się, że odkryto je na hiszpańskich ogórkach. Ta niebezpieczna super-bakteria zabiła już 3 osoby a setki jest chorych. Są już doniesienia o przypadkach w Polsce.Hamburski Instytut Higieny odkrył bakterie na trzech ogórkach z Hiszpanii. Szefowa działu w Instytucie, Cornelia Pruefer-Storcks powiedziała."Nie można wykluczyć, że inne produkty żywnościowe też są możliwym źródłem zakażenia,"Po zarażeniu nowym szczepem E. coli, pałeczki Escherichia coli (EHEC), w czwartek, umarły trzy kobiety, a ponad 200 osób było ciężko chorych. Według Instytutu Roberta Kocha centrum epidemii znajduje się w Niemczech.Objawy tej ciężkiej choroby to krwawienie wewnętrzne, biegunka i niewydolność nerek.Są setki zakażonych bakterią, ale niektórzy mają mniej poważne dolegliwości. W przeszłości często zarażały się tym dzieci. Obecny wybuch epidemii jest czymś niezwykłym, bo zagrażające życiu objawy obserwowane są u osób dorosłych, głównie u kobiet.Naukowcy z Uniwersytetu Muenster określili zmutowany szczep jako EHEC, i dodali, że są zaskoczeni i nigdy w przeszłości nie było tak poważnej sytuacji epidemiologicznej z E.coli.

Niemcy powtórzyli wcześniejsze ostrzeżenia przed jedzeniem surowej sałaty, ogórków i pomidorów i dodali, że odkrycie EHEC w hiszpańskich ogórkach powoduje, że nie jest wykluczona obecność bakterii w innych warzywach. Agencja Ochrony Środowiska bada również, czy bakteria może zanieczyścić wodę pitną.

Kilka przypadków choroby EHEC potwierdzono także w Danii, Holandii, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Wszyscy pacjenci przed zachorowaniem odwiedzali Niemcy ..)

 

 Jest nowa teoria.

W poszukiwaniu pochodzenia czynnika chorobotwórczego EHEC są zawsze nowe teorie. W kadziach fermentacyjnych biogazowni rośliny przenoszą bakterie , proces ,który wcześniej nie miał miejsca, "powiedział Bernd Schottdorf, założyciel największego, prywatnego europejskiego medycznego laboratorium Schottdorf MVZ w Augsburgu," . Bakterie krzyżują  się  i rozwijają w biogazowniach i łączą razem. "Co dokładnie zdarzyło się, nie jest dokładnie zbadane." Ta bezprecedensowa kombinacja czynników chorobotwórczych będzie wprowadzona na rynek jako nawóz na polach...

 

W całym kraju, liczba infekcji EHEC w Saksonii Dolnej w sobotę było 458 przypadków i podejrzewano , że nie wszystkie przypadki były zarejestrowane - 40 więcej niż poprzedni dzień. Przynajmniej 520 pacjentów cierpiących w całym kraju na niebezpiecznym HU syndromie (HUS). To jest w Niemczech przynajmniej 18 ludzi umarło.

 

 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1966999 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion