FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

Biogazownia-PROCEDURA
Ze strony:rener.pl
Nie dostanie się natomiast decyzji, jeśli nie będzie rozwiązany problem zagospodarowania pulpy pofermentacyjnej.

Bez decyzji odnośnie odzysku odpadów (pulpy pofermentacyjnej) metodą R10, ewentualnie R3, uzyskanej od właściwego organu administracji lokalnej, nie będzie można uruchomić biogazowni. Według polskiego prawa pulpa pofermentacyjna uzyskana z samej tylko gnojowicy i kiszonki z kukurydzy, a bez odpadów niebezpiecznych, jest traktowana jako odpad potencjalnie niebezpieczny dla środowiska, tak samo jak np. osady ściekowe. Napisanie wniosku o odzysk odpadu według danej metody wraz z opisem technologii wymaga gruntownej znajomości prawa z zakresu gospodarki odpadami oraz zagadnień związanych z chemią i ochroną środowiska.

Kolejny etap związany jest z procedurą uzgadniania projektu o warunkach zabudowy. Musi być również opracowany projekt budowlany zgodnie z wymaganiami prawa budowlanego i odpowiednimi ekspertyzami: pożarową, geodezyjną, BHP i higieniczno-sanitarną. Równocześnie do sieci energetycznych należy złożyć wniosek o warunki przyłączenia.

Wniosek musi zawierać tytuł prawny oraz plan zabudowy obiektu, dane odnośnie instalacji: parametry generatora i wielkość produkcji energii elektrycznej. Operator wydaje warunki z projektem umowy o przyłączenie do sieci, aczkolwiek do tego wymagane jest wykonanie projektu przyłącza. Oprócz tego należy wystąpić do Urzędu Regulacji Energetyki o koncesję na produkcję i sprzedaż energii elektrycznej, którą otrzyma tylko osoba prawna. Po uzyskaniu powyższych dokumentów występuje się z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Wszyscy zainteresowani, nawet z drugiego końca Polski, od końca 2008 roku mają prawo uczestniczyć w opiniowaniu inwestycji
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1967247 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion