FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

KRUSZKI-RAda powiatu:NIE
Ze strony:suwalki24.pl
Rada powiatu nie zgadza się na biogazownię w Kruszkach

edług rady ogromne niezadowolenie oraz obawy wyrażane przez mieszkańców gminy Przerośl docierające do samorządu bezpośrednio z terenu powiatu, z powodu lokalizacji biogazowni w miejscowości Kruszki są jak najbardziej uzasadnione.

Protest mieszkańców gm. Przerośl podyktowany jest ich obawami i niepokojem, że mająca powstać w ich okolicy biogazownia będzie jedynie źródłem odoru i nieprzyjemnego zapachu, który stanowić będzie zagrożenie dla środowiska, życia i zdrowia mieszkańców.

Obawy mieszkańców budzi również fakt gromadzenia odpadów do produkcji w jednym miejscu oraz ich transport po drogach gminnych i powiatowych, które z pewnością ulegną zniszczeniu i zanieczyszczeniu podczas ich dowozu spoza terenu tej miejscowości.

Drogi zarówno powiatowe jak i gminne nie są dostosowane do tak dużego obciążenia jakie spowodują dowożące do biogazowni ciężarówki z substratami.

Ponadto Rada Powiatu w Suwałkach poddaje pod wątpliwość pozyskanie odpowiedniej ilości gruntów pod zagospodarowanie odpadów pofermentacyjnych z uwagi na brak przedstawionych przez inwestora umów z odbiorcami.

Dodatkowo struktura oraz charakterystyka pobliskich gospodarstw rolnych eliminuje całkowicie lokalizację tego typu obiektu na terenie całej gm. Przerośl z uwagi na niedobór odpowiedniej biomasy w tym rejonie, której składnikiem jest przede wszystkim kukurydza.

Rodzi to ogromne zagrożenie, iż na terenie, który leży w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie najgłębszego jeziora w Polsce - Hańcza, które w ciągu roku odwiedza setki turystów z różnych rejonów Polski jak też i zagranicy, inwestor będzie gromadzić i przetwarzać różnego typu odpady, co może doprowadzić do poważnej degradacji środowiska w postaci m.in. skażenia gleby i wód, oraz bezpośrednio zagrożeń zdrowiu mieszkańców.

Wpłynie to również bardzo niekorzystnie na rozwój działalności turystycznej i agroturystycznej wielu mieszkańców tego regionu.

Rada Powiatu w Suwałkach nie kwestionuje potrzeby pozyskiwania energii odnawialnej, jednakże jest przeciwna budowie biogazowni w miejscowości Kruszki, oraz lokalizacji tej inwestycji w pobliżu wielu siedlisk mieszkańców kilku wsi powiatu suwalskiego.
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1967143 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion