FORUM LINKI STRONA GŁÓWNA GALERIA FOTEK SZUKAJ ARTYKUŁY
 
Nawigacja
Portal
  STRONA GŁÓWNA
  ARTYKUŁY
  FAQ
  FORUM
  LINKI
  KONTAKT
  SZUKAJ
  GALERIA FOTEK

Reklama

eXtreme-fusion

BARCIN - ROGOWO Nie chcą biogazu pod nosem
Barcińscy radni nie wyrazili zgody na budowę biogazowni na terenie strefy ekonomicznej. Negatywnie, o lokalizacji takiej samej inwestycji w Złotnikach, wypowiedzieli się także rajcy rogowscy.Temat biogazowni na terenie strefy omawiany był podczas sesji. W uchwale, którą podjęto, czytamy, że do burmistrza Michała Pęziaka i radnych, protesty w tej kwestii zgłaszają zarówno mieszkańcy gminy Barcin, jak i gmin ościennych.

Poza tym lokalni przedsiębiorcy i potencjalni inwestorzy, którzy mogliby ulokować się na terenach PSSE, swój dalszy rozwój również warunkują od lokalizacji inwestycji na tym obszarze.

O inwestycji debatuje się także w Rogowie. Podczas ostatniej sesji, rada podtrzymała negatywne stanowisko komisji ochrony środowiska, ładu i porządku publicznego dotyczące lokalizacji inwestycji w Złotnikach, a dokładniej na części działki wskazanej przez inwestora.

- Gmina Rogowo nie jest przeciwna inwestycjom w zakresie odnawialnych źródeł energii, jednak ta lokalizacja może powodować negatywne oddziaływanie na środowisko, otoczenie i życie mieszkańców - informuje nas Jan Juszczak, inspektor planowania przestrzennego i inwestycji w rogowskim magistracie.

Trzeba dodać, że w sprawie biogazowni do ratusza wpłynęły dwa protesty. Jeden przygotowali mieszkańcy - podpisało się pod nim 295 osób na 590 osiedlonych w Złotowie - drugi pochodzi od Spółdzielni Lokatorsko - Własnościowej.

W sprawie wypowiedział się także Wojewódzki Konserwator Zabytków. W związku z tym, że działka, na której zakład mógłby stanąć, leży w obrębie kompleksu pałacowo - parkowego, a ten widnieje w rejestrze zabytków, stanowisko konserwatora również jest negatywne.

- Na dzisiaj jednak cały czas trwa ocena oddziaływania inwestycji na środowisko - dodał Jan Juszczak.
Wójt gminy Józef Sosnowski zapytany przez nas czy może ostatecznie odpowiedzieć czy biogazownia w Złotnikach stanie czy nie, odparł: - Dzisiaj nie chciałbym się do tego odnosić.
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2012 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.

darmowe strony
1967168 Unikalnych wizyt
Designed by Corrosion